Laureáti 47.ročníka Chalupkovho Brezna
Mgr. Valentín Šefčík literárna tvorba poézia ZŠ Bertotovce
Bibiána Kuštárová umelecký prednes ZŠ Martin
Mgr. Jana Spáčová tvorba PC vzdelávacích a prezentačných programov a umelecko- dokumentárne videofilmy ZŠ s MŠ K. Rapoša, Brezno
Mgr. Erika Géciová hudobná spev Súkromná stredná odborná škola hutnícka ŽP a Súkromné gymnázium ŽP Podbrezová
PaedDr. Július Alcnauer,PhD. výtvarná tvorba Fakulta manažmentu PU Prešov
Mimoriadne ceny
Cena venovaná prezidentom SR Ing. Andrejom Kiskom
Mgr. Anna Holubčíková, MŠ Turzovka Šárky
pôsobivá poézia pre deti s humorným nadhľadom a novým poetickým stvárnením
Cena venovaná ministrom školstva, vedy, výskumu a športu SR Ing. Petrom Pellegrinim
PaedDr. Miriam Slivková , ZŠ Valaská
za moderný tvorivý prístup k tvorbe učebných materiálov
Cena venovaná miestnym odborom Matice slovenskej
Mgr. Patrícia Hadžegová, ZŠ Valaská
za mimoriadne tvorivý počin pre mladší školský vek, ktorým spracúva učenie písmen hravou formou a motivuje k čitateľskej zručnosti
Cena venovaná predsedom BBSK Ing. Mgr. Marianom Kotlebom
Mgr.Art. Ivana Paučeková, ZUŠ Partizánske
za osobný prístup a autorský prínos do expozície 47. ročníka Chalupkovho Brezna
Cena venovaná primátorom mesta Brezno Ing. Jaroslavom Demianom
Hra na dvoch klavíroch- Renáta Andrejová, Tamara Drábeková, Darina Hudecová, Zuzana Žemberová - ZUŠ Partizánske
za originálnu dramaturgiu
Kategórie
Umelecký prednes
Zlaté pásmo
Dáša Illyová CVČ Včielka Púchov
Mgr. Eva Hančáková Podbrezová
Anastázia Kováčová Telgárt
PhDr. Emília Alcnauerová SPŠ strojnícka Prešov
Bibiána Kuštárová ZŠ Martin
Mgr. Mária Kvietková ZŠ s MŠ Mazorníkovo Brezno
Literárna tvorba – poézia
Zlaté pásmo
Mgr. Margita Kuchčáková ZŠ a MŠ Nižná
Mgr. Anna Lažová Spojená škola ZŠ Svidník
Mária Malá Lutila
Mgr. Dagmar Janišová ZŠ Zemianska Olča
Martin Mucha ZŠ Spišská Nová Ves
Anna Holubčíková MŠ Turzovka Šárky
Mgr. Valentín Šefčík ZŠ Bertotovce
Strieborné pásmo
Mgr. Bc. Mária Stopková Čimhová
Mgr. Renáta Filková ZŠ Zemianska Olča
Mgr. Eva Drobná Trnava
PaedDr. Janka Balážová ZŠ Valaská
PaedDr. Karolína Ghirbaková ZŠ Sološnica
Mgr. Dobroslava Luknárová Bratislava Rača
Bronzové pásmo
Ing. Božena Dobrovičová – Záriečska Považská Bystrica
Mgr. Eva Hančáková Podbrezová
Michaela Macejková ZŠ s MŠ Horná Streda
Literárna tvorba - próza
Zlaté pásmo
Mgr. Patrícia Hadžegová ZŠ Valaská
Ing. Róbert Hakala Spojená škola internátna Trebišov
Martin Mucha ZŠ Spišská Nová Ves
PaedDr. Ján Pochanič, PhD. ZŠ Užhorod
RNDr. Danica Božová ZŠ Svit
Strieborné pásmo
Mgr. Renáta Filková ZŠ Zemianska Olča
Ing. Božena Dobrovičová –Záriečska Považská Bystrica
Mgr. Mária Malá Lutila
Mgr. Dobroslava Luknárová Bratislava Rača
Anna Hanesová Zvolen
Bronzové pásmo
Milan Urbanovský Budmerice
Výtvarná tvorba
Zlaté pásmo
Arpád Horváth Tornaľa
Ľubica Uličná ZŠ s MŠ Starojánska Liptovský Ján
Mgr. Art. Ivana Paučeková ZUŠ Partizánske
PaedDr. Július Alcnauer, PhD. Fakulta manažmentu PU Prešov
Mgr. Dagmar Janišová ZŠ Zemianska Olča
Strieborné pásmo
Alena Rábeková Centrum zdravia Nitra, Párovské Háje
Zuzana Balážiová MŠ Veľké Zálužie
RNDr. Blažena Tokárová Gymnázium Vazovova Bratislava
Mgr. Bohuslav Kúdelka ZŠ Karadžičova Bratislava
Mgr. Karin Janžová ZUŠ Partizánske
Mgr. Sylvia Šuňalová ZUŠ Partizánske
Bc. Mária Sabová MŠ Štiavnická, Nitra
Mgr. Erika Ivanová MŠ Štiavnická, Nitra
Mgr. Rastislav Turňa ZUŠ Valaská
Bronzové pásmo
Ing. Božena Dobrovičová-Záriečska Považská Bystrica
Skladateľská tvorba
Zlaté pásmo
Ľubica Beňušová ZUŠ Revúca
Interpretácia piesne - spev
Zlaté pásmo
Emília Vajová Veľké Kapušany
Mgr. Erika Géciová SSOŠ hutnícka a SG Železiarne Podbrezová
Hra na hudobnom nástroji
Zlaté pásmo
Vratislav Skaličan ZUŠ Partizánske
Komorné kvarteto:
Darina Hudecová
Ľudmila Ševčíková
Margita Gromová
Tamara Drábeková ZUŠ Partizánske
Hra na dvoch klavíroch:
Renáta Andrejová
Tamara Drábeková
Darine Hudecová
Zuzana Žemberová ZUŠ Partizánske
Klavírne DUO:
Renáta Andrejová
Tamara Drábeková ZUŠ Partizánske
Anna Švoňavová ZUŠ Brezno
Strieborné pásmo
Pavol Čižmár, DiS.art SZUŠ Polomka
Tvorba PC vzdelávacích a prezentačných programov a umelecko-dokumentárne videofilmy
Zlaté pásmo
PaedDr. Miriam Slivková ZŠ Valaská
Mgr. Jana Spáčová ZŠ s MŠ K. Rapoša Brezno
Mgr. Renáta Vatamanová ZŠ s MŠ K. Rapoša Brezno
Mgr. Patrícia Zrnčíková ZŠ J. Matúšku Dolný Kubín
Mgr. Rastislav Turňa ZUŠ Valaská